Remont studni

W sierpniu rozpoczęły się remonty trzech kazimierskich studni - dwóch zabytkowych na Rynku i jednej (nie będącej obiektem zabytkowym, lecz znajdującej się w ewidencji UM) przy ul. Lubelskiej.
Wymieniony zostanie gont na daszkach, przeprowadzona też będzie ogólna konserwacja oraz prace restauratorskie, w tym odgrzybianie, bejcowanie i zabezpieczenie konstrukcji.
Obiekty poddawane są pracom kolejno, dzięki czemu nie zaistnieje sytuacja, w której obie rynkowe studnie będą jednocześnie ukryte za ogrodzeniem zabezpieczającym.
Remont potrwa kilka tygodni i zakończy się w pierwszej połowie września.
Decyzja o remontach podjęta została w marcu br., kiedy to uznano, że powinny być one przeprowadzone jeszcze w obecnym sezonie konserwatorskim.
Do sierpnia gromadzona była dokumentacja, tj. projekt, pozwolenie, uzgodnienia z konserwatorem zabytków, oferty dotyczące wykonania itd. Zarówno gont na daszkach, jak i stan samych obiektów wymagał remontu. Po jego przeprowadzeniu, przez kolejne lata nasze studnie będą znów malowniczą wizytówką i znakiem rozpoznawczym Kazimierza.

Prace wykonuje firma Wojdyła Budownictwo Sp. z o. o. z Rabki Zdroju
za kwotę 24 097,91 złotych brutto.
źródło: Gazeta Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny, sierpień 2012

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>