Październik

Malarstwo Żydów polskich -
 wystawę pod tym tytułem można oglądać odwczoraj w Muzeum Nadwiślańskim, w Kamienicy Celejowskiej. Obrazy, nigdy dotąd nie pokazywane publiczności,pochodzą z prywatnej kolekcji. Wystawa jest zorganizowana w ramach I KONGRESU SZTUKI ŻYDOWSKIEJ W POLSCE, odbywającego się w Kazimierzu Dolnym w dn. 27 - 29 października 2008.
___________________________
Seminarium reportażu
26 października w Kazimierzu rozpoczęło się w kolejne spotkanie reportażystów, zorganizowane przez Polskie Radio i Polskie Radio Lublin. Dla uczestników jest to ważne forum wymiany myśli i możliwości doskonalenia umiejętności zawodowych. Pod okiem wybitnej reportażystki, Janiny Jankowskiej, odbywają się warsztaty „Jak zrobić dobry reportaż", zaś warsztat „Dramaturgia w reportażu i dokumencie radiowym" przygotowały i prowadzą Anna Sekudewicz i Katarzyna Michalak. Prelekcja prof. Elżbiety Pleszkun - Olejniczakowej z UŁ dotyczy obszarów zainteresowań naukowców z dziedziny reportażu radiowego. W tym roku ogłoszona została XIV edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, a tradycje Konkursu o Grand Prix KRRiTV kontynuuje Konkurs o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia S.A. Uczestnicy seminarium wysłuchają najciekawszych prac zgłoszonych do Międzynarodowego Konkursu Grand Prix Europa. Obok zajęć warsztatowych i grup dyskusyjnych, Seminarium to godziny najlepszych audycji radiowych.

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>