Niebo 31 grudnia 2009


Mapa pokazuje położenie Księżyca w kolejnych dniach tygodnia łączącego rok 2009 i 2010.
31 grudnia nastąpi częściowe zaćmienie Księżyca, dlatego na rysunku jest on ciemniejszy, niż w pozostałych dniach.
Tydzień, łączący lata 2009 i 2010 jest wypełniony Księżycem, który dokładnie 31 grudnia zahaczy na chwilę o cień Ziemi i będzie to można obserwować z Polski.
Księżyc we czwartek 31 grudnia będzie w pełni, świecąc tego dnia bardzo jasno przez całą noc z małym wyjątkiem między godzinami 18:15 i 22:30, kiedy to nastąpi jego częściowe zaćmienie, a tym samym osłabnie jego blask.
Maksimum zaćmienia nastąpi o godz. 20:22 naszego czasu, a Księżyc będzie się wtedy znajdował niecałe 2° na południowy wschód od Mebsuty.
W noc sylwestrową Księżyc będzie przechodził na południe od Mebsuty
(ε Gem) .
Animacja częściowego zaćmienia Księżyca:
zobacz

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>