Inny świat na DWÓCH BRZEGACH

DWA BRZEGI po raz kolejny przekraczają granice geograficzne. Podczas tegorocznej edycji zapraszamy Państwa do świata japońskiej mangi. Na Festiwalu polska premiera i jedyna okazja, aby zobaczyć film MIYOKO w reżyserii TSUBOTY YOSHIFUMIEGO. W Europie obraz był do tej pory był prezentowany tylko na Festiwalu w Rotterdamie.
Film opowiada o życiu Abe Shinichi - japońskiego artysty plastyka, który zajmuje się przede wszystkim mangą, czyli japońską odmianą komiku. Tsubota Yoshifumi, obok adaptacji kultowego komiksu Shinichiego Miyoko Asagaya Kibun, zdecydował się zrobić jednocześnie film biograficzny o jego twórcy. Dzięki temu MIYOKO stała się niezwykłą filmową biografią, łączącą animację z żywym planem. Tytułowa kobieta to przyjaciółka, żona, muza Shinichiego. Jest postacią wiodącą w filmie, a jej ciało stanowi źródło artystycznych inspiracji. Piękna plastyka obrazu tworzy bardzo sensualną animację i wyznacza ścieżki intymnej podróży przez życie japońskiej bohemy lat 70. Po obejrzeniu MIYOKO nikogo nie będzie już dziwić, dlaczego słowo manga dosłownie tłumaczy się jako „niepohamowane obrazy". Na DWÓCH BRZEGACH będzie okazja, aby porozmawiać z reżyserem. Tsubota Yoshifumi przyjął zaproszenie do Kazimierza i będzie naszym gościem.
Geograficznych a przede wszystkim kulturowych i emocjonalnych podróży w INNY ŚWIAT będzie na DWÓCH BRZEGACH dużo więcej. Dzięki filmowym premierom spotkamy tu twórców z USA, Meksyku, Niemiec, Hiszpanii, Kuby i właśnie Japonii.
Miyoko Tsuboty Yoshifumiego jest częścią nowego cyklu na DWÓCH BRZEGACH - FAK OFF. Filmowa Antologia Komiksu Offowego ma zadanie przekonać widzów, jak dalece prosta forma komiksu inspirowała twórców filmowych wielkiego formatu. W ramach FAK OFF na DWÓCH BRZEGACH zobaczymy tytuły jak m.in.; OLDBOY (reż.Chan Wook Park) i BATMAN (reż. Leslie H. Martinson). Pełna lista propozycji z każdej z sekcji już niedługo będzie dostępna na www.dwabrzegi.pl.
Zapraszamy od 31 lipca do 8 sierpnia do Kazimierza Dolnego, Janowca nad Wisłą i Puław .

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>