Aktualności

01.07.2013

Wystawa malarstwa P. Sujki


Zapraszamy do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteki Publicznej na wystawę malarstwa Piotra Sujki: „Ulice Albanii".
Wernisaż odbędzie się 5 lipca 2013 r. o godz. 16.00 w siedzibie biblioteki.

Piotr Sujka urodził się w 1971 r. w Puławach.
W roku 1998 ukończył studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Uzyskał dyplom z malarstwa i malarstwa ściennego.

 

Artysta mówi o sobie:
„ Głównym tematem moich prac jest pejzaż, przede wszystkim miejski, martwa natura.
W pewnym okresie dużo malowałem pejzaży z Kazimierza Dolnego, do któreg mam duży sentyment. Lecz moją największą pasją i powołaniem jest malarstwo ścienne, szczególnie malarstwo sakralne.
Od 2008 roku mieszkam i pracuję w Albanii w mieście Shkodra, gdzie pomagam poprzez swoją pracę odbudować się w sposób fizyczny i duchowy Kościołowi Katolickiemu, zniszczonemu całkowicie w czasach komunizmu.
Pracuję w całej Albanii. Jestem autorem malowideł w parafiach Dobrac, Lac-Korbunit, Bilaj, Guri i Zi, Balldren, Derven, Bajza, parafia Arra e Madhe w Shkoder, kaplica Radia Maryja w Tiranie.
Prywatnie jestem szczęśliwym mężem mojej żony Grażyny, która mi towarzyszy codziennie od prawie 20 lat i ojcem 8 dzieci. To jest moje największe osiągnięcie życiowe."

 

Więcej informacji o autorze na stronie www.piotrsujka.republika.pl

 


Wystawę będzie można oglądać do 31 sierpnia 2013 r. w godzinach pracy biblioteki (od poniedziałku do piątku 9.00- 17.00, w sobotę 10.00-14.00).

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>