Eksperymentalna wyprawa Maksa S.

Artysta-fotograf, Maks Skrzeczkowski, przemierza pieszo 500 - kilometrowe wybrzeże morza Bałtyckiego.
Założył, że pokona tę trasę w szesnaście dni, co daje trzydzieści pięć kilometrów dziennie. Maks idzie już czwarty dzień, ma za sobą sto dwadzieścia pięć kilometrów. Trasa jest trudna; wędruje plażą omijając porty. Do pomocy ma tylko kijki. Nocuje u znajomych i nieznajomych.
Po drodze spotyka ciekawych ludzi - jedni słysząc już o nim - wychodzą mu naprzeciw, inni - spotkani przypadkiem - chętnie wdają się w rozmowę, opowiadając o swoim niezwykłym życiu, np. marynarz pływający po morzu Ochockim, badacze bałtyckich głębin, czy członkowie WWF PANDA, którzy zaprosili Maksa na patrol, w ramach akcji ratowania fok.

Zapytany o cel wyprawy, odpowiada: „Żeby nie spędzić zimy przed telewizorem, naładować akumulatory, zmagać się z własnymi słabościami i mieć co wspominać." Przy okazji Max chce przeprowadzić fotograficzny eksperyment, o którym szerzej opowie po ukończeniu wyprawy. Być może będzie on preludium do jego pracy doktorskiej. W ramach tego eksperymentu, idąc - jak sam mówi - w ślady Bolka i Lolka, pozostawia w różnych miejscach butelki z jednorazowym aparatem fotograficznym i zadaniami dla tych, którzy je odnajdą.

Maks zastrzega „Nic nie jest pewne, dlatego nie wiem, czy mi się uda zrealizować plan" .

My w Kazimierzu trzymamy kciuki i zazdrościmy szumu morza.


bożena gałuszewska kazimierz dolny

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>