Mecz charytatywny

Zaplanowana na sobotę impreza sportowa zapowiadała się bardzo obiecująco.
Spodziewaliśmy się zobaczyć naszych kazimierskich Oldboyów rozgrywających mecz ze znanymi piłkarzami - Oldboyami Legii Warszawa z Cezarym Kucharskim na czele. Impreza zorganizowana była po to, by podczas niej odbyła się zbiórka pieniędzy na szkołę i w ogóle, by problem nagłośnić. Tymczasem, jak to w okresie wyborczym, i do sportu wkradła się kampania... Turniej de facto rozegrany został między oldboyami z Kazimierza, drużyną PO i drużyną PSL.
Pomimo dodanego nowego aspektu impreza nie straciła jednak zamierzonego charakteru, gdyż otwierająca ją minister Ewa Kopacz podnosiła sprawę budowy nowej szkoły zapewniając, że pomoc gwarantowana ze strony państwa będzie wynosiła 80% potrzebnych środków.
W inauguracji brali też udział inni przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich - marszałek Krzysztof Hetman (zawodnik drużyny PSL), wicewojewoda Henryka Strojnowska i burmistrz Grzegorz Dunia oraz organizator przedsięwzięcia, kandydat na posła Cezary Kucharski (zawodnik drużyny PO).
Trzeba przyznać, że cel charytatywny został osiągnięty, sprzedano bowiem bardzo dużo cegiełek. W pewnym momencie wręcz ich zabrakło, ale wnet dowieziono zapas.
Mecze rozgrywano przy dopingu poprzebieranych w koszulki partyjne dzieci z Kazimierza, z jakiegoś powodu kibicujące drużynie PSL (nawiasem dodać można, że na hasło minister Kopacz dzieci zzuły koszulki kandydata PSL, oblekając t-shirty z napisem PO).
Wracając do otwarcia: burmistrz Dunia witając drużyny i gości zapewnił, że o złożonych obietnicach pomocy pozwoli sobie przypomnieć politykom już po wyborach i wierzy, że te będą one nadal aktualne.
Rozegrano dwa mecze z wynikiem: PSL - Kazimierz Oldboye 0:2, PO - Kazimierz Oldboye 0:4.
Podczas trzeciej finałowej rozgrywki doszło do dramatycznej sytuacji - reprezentant drużyny z Kazimierza doznał zawału serca. Mecz natychmiast przerwano. Leżącemu na boisku zawodnikowi pierwszej pomocy udzielił kolega z drużyny wykonując masaż serca aż do chwili przyjazdu karetki pogotowia.

Wiadomość z niedzieli: stan pacjenta się stabilizuje.
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do Kazimierza!
Kod:


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>