Aktualności

26.02.2013

Wystawa malarstwa D. Jaskólskiego


DARIUSZ JASKÓLSKI
Pochodzi z Puław, gdzie mieszka i pracuje.
Jego przygoda z malarstwem trwa zaledwie kilka lat, choć on sam mówi, że malarstwo pociągało go już w młodości. Posiada duszę artysty, co ujawnia się w fotografii, metaloplastyce i malarstwie.

O Dariuszu Jaskólskim i jego postrzeganiu sztuki pisze córka Magdalena Jaskólska:

„O Dariuszu Jaskólskim nie można powiedzieć, że jest amatorem malarstwa. Zresztą ta dziedzina sztuki pociągała go od wczesnych lat.

Zaczynał od obrazów malowanych techniką olejną. Później coraz więcej pomysłów i więcej obrazów.

Ostatnio zaczął malować akwarele, coś innego, ale równie ciekawego. Ma na swoim koncie już kilka wystaw w różnych miejscach, ale wciąż się rozwija, próbuje nowych rzeczy, porusza inną tematykę swoich obrazów. Prace wykonuje z pasją, precyzyjnie, do momentu, aż obraz uzyska efekt, jaki został zamierzony.

Wystawę będzie można oglądać do 20 kwietnia 2013 r. w godzinach pracy biblioteki (od poniedziałku do piątku 9.00- 17.00, w sobotę 10.00-14.00).

Wyszukiwarka

Aktualności

16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!
24.04.2014
OUTDOOR PHOTOGRAPHY CAMP to oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży: kurs języka angielskiego z udziałem native speakerów.

Strona 1 z 131  > >>