Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>

Dawniej

Długa jest
i piękna historia Kazimierza. Chciałoby się powiedzieć: malownicza, choć miasto nawiedzały wojny i trawiły żywioły. Są prawdy historyczne i fakty, ale są i bajki, i legendy. Są też barwne i żywe opowieści Kazimierzakow, dla których Kazimierz to nie tylko miasteczko, ale przede wszystkim - ich życie, współ-życie z tym miejscem.
" Miasteczko było maleńkie. Komiczne i bardzo smutne. Oglądając jego kukiełkowe sprawy, miało sie wrażenie, że za murami szczerbatego zamku, który bielał na górze, dymi krater wulkanu, przysypany kwiatami i śmieciem.
Nikt obcy tego nie podejrzewa, ale mieszkańcy wiedzą."
Maria Kuncewiczowa, "Dwa księżyce"
Kazimierzacy
o Kazimierzu
opowiadają najpiękniej. Opowiadają jak o części siebie samych, prawdziwie, z sentymentem, dlatego w "Opowieściach" oddajemy im głos, by pamięć wciąż trwała.