Bajki Konika Polnego

Wizyta Pani Zofii Merle

Czerwcowe spotkanie z Bajkami Konika Polnego należy uznać niemal za cud: Pani Zofia przyjechała do nas mimo przebytej niedawno choroby. Ze świecą szukać drugiego takiego, któremu by się chciało... A Pani Zofia przyjechała i zachwyciła nas swoim ciepłem, humorem i - przede wszystkim - aktorskim kunsztem.
Kunsztem tym i (hura!) znajomością wierszy, ciągle nie mającego sobie równych Jana Brzechwy, popisali się również mali słuchacze, którzy stali się aktorami w żywiołowym teatrze Pani Zofii. Tyle, że Pani Zofia czytała, a malcy recytowali z pamięci!

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>